Filmy relacja ojciec-syn, szpieg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, szpieg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młoda wampirzyca zostaje złapana i uwięziona przez sektę okultystyczną, chcących dzięki przeprowadzanych na niej eksperymentach osiągnąć nieśmiertelność. Pewnej nocy udaje jej się uciec i spotkać Pierra, który pomaga jej w ucieczce. Niestety oboje zostają złapani a dziewczyna zabita. Chcąc dociec kim są tajemniczy okultyści Pierre rozpoczyna własne śledztwo, w którym wychodzi na jaw, że dziewczyna przeżyła, a jednym z założycieli kultu jest jego ojciec.
Historia sławnego szpiega Mossadu, który w latach 60-tych infiltrował środowisko niemieckich naukowców zatrudnionych przez Egipt. Mossad podejrzewał rząd Egiptu o udzielenie im azylu w zamian za pomoc w opracowaniu bomby atomowej. Na wiele lat Major Ze'ev Gur Arie stał się Wolfgangiem Lotzem, byłym oficerem nazistowskim, bon vivantem, milionerem i hodowcą koni. Jego życie zostało podzielone na dwie nierówne części: czas spędzany z rodziną w Paryżu i świat pozorów, misternie tkany w środowisku niemieckich emigrantów. Blichtr i sensacja coraz bardziej wygrywały z paryską codziennością. "Któregoś razu poszliśmy na film o przygodach Bonda. W prawdziwym życiu wygląda to ciekawiej - skomentował tata" - wspomina syn agenta Oded. Atrakcyjność niebezpiecznego życia i świetne wyniki pracy wywiadowczej w końcu odcięły "Lotza" od rodziny. "Był tak idealny do tej roboty, że w końcu zapomniał, kim naprawdę jest" - wspomina były szef Mossadu. W końcu agent zaczyna popełniać błędy i daje się złapać. Egipt urządza pokazowy proces. W tle tego pierwszoplanowego dramatu rozgrywają się tragedie najbliższych: porzuconej żony i syna, dopuszczonego przez ojca do sekretu i z coraz większym trudem dźwigającego brzemię powierzonej mu tajemnicy. Po wojnie sześciodniowej agent zostaje uwolniony i przyjeżdża do Izraela, ale już nigdy nie będzie umiał się odnaleźć.


Historia człowieka, który zamiast starzeć się – młodnieje.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Dominic Toretto staje do walki z Dantem Reyesem – najgroźniejszym przestępcą, z jakim miał do czynienia. Stawką jest życie jego rodziny i ekipy.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

Internat

7,7
„Internat" to opowieść o związkach między ludźmi, ambicji, władzy, walce z przeciwnościami życia i trudnych relacjach w grupie. Nastolatki zmuszone są dojrzeć i przejąć rolę rodziców. W serialu poznamy historie dzieci, które nie otrzymują wsparcia od rodziców, jak również zmagania matek, które poszukują zaginionych dzieci. Dodatkowo naszą uwagę przykują wplecione w trudy życia historie miłosne.
Minęły trzy lata odkąd Austin Powers, agent specjalnej troski, stawił czoła swemu arcywrogowi, Doktorowi Zło. Ale Doktor i jego pomocnik, Mini Mój, zdołali zbiec z pilnie strzeżonego więzienia. Doktor Zło sprzymierza się z tajemniczym Złotym Członkiem, wspólnie obmyślają plan i przenoszą się w czasie, by podbić świat. Kluczem do sukcesu jest porwanie Nigela Powersa, ukochanego ojca Austina i najbardziej znanego angielskiego szpiega...
Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…