Filmy miłość, film czarno-biały, miasteczko

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, film czarno-biały, miasteczko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zaduszki

6,8
Akcja filmu rozgrywa się w powojennej Polsce. Wala i Michał spędzają czas w małym hotelu, gdzie powracają ich wspomnienia. Michał w czasie wojny kochał się w dwóch pięknych dziewczynach. Niestety, nie zaznał przy ich boku szczęścia, gdyż jedna zginęła w czasie walk, a druga po latach nie odwzajemniła jego uczuć. Przeszłość Wali również nie była kolorowa, chłopiec, w którym się kochała, należał do Armii Krajowej i po wojnie został zabity z rąk nowych władz.
W małym włoskim miasteczku dwie zakochane pary w drodze do ołtarza muszą stawić czoła plotkom, rozdzieleniu i atmosferze skandalu.


Dwóch młodych mężczyzn, pierwszy bogaty, drugi z klasy średniej, zakochują się w tej samej kobiecie i zostają pilotami myśliwców Korpusu Powietrznego Stanów Zjednoczonych.
Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.
Historia człowieka, który szuka ucieczki przed konsekwencjami wojny i chce rozpocząć nowe życie. Nie wykonał rozkazu. Ucieka i osiedla się w małym miasteczku, gdzie szuka zapomnienia i samotności. Poznaje tam Lucynę – dziewczynę dojrzalszą od niego. Kiedy członkowie organizacji podziemnej wpadają na jego trop, opuszcza pośpiesznie miasteczko. Wszystko wskazuje jednak na to, że wróci do Lucyny, bo łączy ich prawdziwa miłość…
Debiutancki film Kazimierza Kutza, złożony z trzech nowel, „Krzyż”, „Pies” i „Wdowa”, będących adaptacjami opowiadań Józefa Hena. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej i tuż po niej. „Krzyż”: Franek Socha to wiejski fajtłapa i poczciwina. Podczas wojny wykazuje się jednak bohaterstwem i zostaje odznaczony Krzyżem Walecznych. Ma nadzieję, że po powrocie do rodzinnej wsi odzyska uznanie w oczach rodziny i znajomych. Wojnę postrzega jednak tylko jako działania frontowe. Po powrocie do domu przeżywa szok, gdy okazuje się, że wojna dotarła także tu, a z jego wsi zostały jedynie zgliszcza. „Pies”: Studium duchowej patologii spowodowanej przez wojnę. Do oddziału polskich żołnierzy przyplątuje się bezpański pies. Okazuje się jednak, że zwierzę zostało wyszkolone przez esesmanów do pilnowania jeńców w Oświęcimiu. Polacy wyładowują na nim swą nienawiść. „Wdowa”: Film pełen humoru i łagodnej satyry. Po wojnie w małym miasteczku na Ziemiach Zachodnich ludzie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do miasteczka przybywa wdowa po bohaterze wojennym. Miejscowi traktują ją niemal jak obiekt kultu. Mało kto dostrzega, że jest ona wciąż młodą i atrakcyjną kobietą, która chętniej niż o żałobie myśli o przyszłości.
Rolnik (George O'Brien) podjudzony przez kochankę (Margaret Livingston) postanawia utopić żonę (Janet Gaynor) podczas wycieczki łódką.
Anastazy jest młodym mężczyzną ciężko pracującym w pobliskim kamieniołomie. Pewnego dnia zostaje ranny w wypadku, a na miejsce przybywa młoda lekarka Beata, która dopiero co przyjechała do miasteczka, aby odbyć tutaj praktykę. Okazuje się jednak, iż chłopak – nie zważając na różnice klasowe i majątkowe – czuje do niej coś więcej niż tylko sympatię…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…